facia

Jul 082015
 
Google Bilimsel Projeleri

Parkinson hastalarına akıllı kaşık projesi. Dünyada yaklaşık 10 milyon Parkinson hastası var ve yemek yerken ellerinin titremesi nedeniyle zorluklar çekmekteler. Google bu nedenle Lifeware şirketiyle ortaklaşa akıllı kaşık icat etti.

May 182014
 
Toplumsal Facialar

Faciaların hemen ardından herkesin aynı şekilde zarar gördüğü düşünülse de bazıları diğerlerinden daha metanetlidir. Ve diğerlerinin ihtiyaç duyduğu psikolojik yardıma gerek duymaz.

Apr 022014
 
Doğal Afet Sonrası

Dileğimiz doğal afetlerin insanlardan uzak durması! Ama yine de hazırlıklı bulunmaktan zarar gelmez!

Mar 232014
 
Robo-Gazetecilik

Robo-gazetecilik çok kısa sürede duyurulması gereken haberlerin ivedilikle toplanmasında ve dağıtılmasında işe yarıyor. Yani robo-gazetecilik, geleneksel gazeteciliği destekleyici bir yöntem. Şimdilik!

Jul 152012
 
Fobik Endişe Prematüre Yaşlanmaya Neden Oluyor

Daha önce yapılan çalışmalar sigara içmek ve obezite ile biyolojik yaslanma arasında korelasyon bulmuştu. Bir bakşa çalışma tek yumurta ikizleri arsında yapılmıştı ve endişeli şahısların daha erken yaşlandığını kanıtlamıştı.

Mar 062012
 
Sona Hazırlanan Tedarikçi Amerikalılar

Tedarikçiler büyük boyutta bir felaket sırasında herhangi bir marketin 3 saatte tamamen yağmalanacağını, bu marketi yiyecek ve içecekle tekrar doldurmak için gereken zamanınsa 3 haftadan uzun olacağını düşünüyorlar.büyük boyutta bir felaket sırasında herhangi bir marketin 3 saatte tamamen yağmalanacağını, bu marketi yiyecek ve içecekle tekrar doldurmak için gereken zamanınsa 3 haftadan uzun olacağını düşünüyorlar.

Oct 272011
 
Felaket Sonrası Bulaşıcı Hastalık Riski

İlaç ishali belirli periyodlarda durdurmaya yarasa da her zaman bulunamayabilir. Bu nedenle felaket sonrası alınabilecek bazı tedbirlerle salgın hastalıkları kontrol altında tutmak gerekir.