intihar

Aug 242017
 
Google ile Depresyon Testi

Depresyonda olup olmadığınızı mı öğrenmek istiyorsunuz? Bunun için bir test alsanız iyi olacağını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse Google’dan öteye gitmeye gerek yok.

Apr 092015
 
Yenilgi Zafere Döndürülebilir mi?

Sakin ol. Yenilgiyi kabullen, karşılık vermeye kalkışma. O an karşılık verme. bir şeyler yapmak ihtiyacı hissedebilirsin.. Ama tut kendini çünkü o an mantıklı düşünemeyeceğin, tehlike çanlarını duyamadığın bir andır. Sakin ol! Çaresizlikte harekete geçme!

Oct 262014
 
İnsanlık İntihar Etti

Hangi aileler yetiştirdi sokaktaki kalabalıkları? Ne zaman insanlıktan çıktık? Neden?

Sep 142012
 
Eylül Ayı ve İntiharlar

Ve canlı bomba olabilmenin yolu beyin yıkamasından geçmese gerek.. Şiddetli ve yüksek dozda ilaçlar verilmiş olmalı ki, üzerine bomba bağlayıp kalabalığa dalan şey, bir insan olarak doğduğunu unutmuş olsun!!

Aug 142012
 
Kuraklıkla Gelen İntiharlar

İntiharları engellemek için yöreye spesifik çaba gösterilmelidir. Örneğin kuraklık gibi riskli periyotlarda kaynakların belirli alanlara yöneltilmesi gerekir.

Mar 122012
 
Amerikan Ordusunda İntiharlar

Ordu içindeki intihar risk faktörleri arasında en belirgin olanları: mizaç bozukluğu (iki uçlu duygu-durum bozukluğu), endişe dizorderi, adaptasyon, kişilik, psikoz ve bağımlılıkla alakalı dizorderler olarak tespit edildi.