otistik

Mar 202017
 
Susam Sokağı ve Otizmli Çocuk

Otizmli Julia oldukça çekingen ve Büyük Kuşun elini sıkarken fazlasiyla tedirgin.. Ancak Julia seyircilere bu durumu anlatıyor ve şov devam ediyor..

Apr 172015
 
Hamilelikte Diyabet ve Otizm

En yeni çalışmalardan birinin sonuçlarına göre hamilelik başlangıcında, ki bu süreçte bebeğin beyni oluşmaktadır, diyabet tanısı konulan annelerin otistik çocuk doğurma olasılığı oldukça yüksek..

Feb 012015
 
Elektromanyetik Okyanusta Yaşamak

Telefonlarda düşük seviyede mikrodalga radyasyon var deniliyor.. Ve “düşük seviyede” diyerek en baştan radyasyonu küçümsüyoruz.. Lütfen unutmayın! “Düşük mikrodalga radyasyon” kulanarak nükleer silah üretmiş bulunan ülkeler var!

Otizm ve Erken Teşhis

 Halk Sağlığı  Comments Off on Otizm ve Erken Teşhis
Apr 042014
 
Otizm ve Erken Teşhis

Otizm nörolojik bir bozukluktur. Erken teşhis sayesinde terapi ve tedaviye, dolayısıyla beyin egzersizlerine başlanabilir. Anababaların uyanık ve dikkatli olması önerilir.

Mar 192013
 
Otizm Neden Tırmanışta?

Bulgulara göre, Bilişim Teknolojisi (IT) merkezi durumundaki şehirlerde otizm yüksek prevelans gösteriyor.

Sep 062012
 
Otistikler İçin ABD'de Neler Yapılıyor?

ABD’de otistik çocukların çoğu normal devlet okullarına gidiyor. Sağlık çalışanları ve eğitimciler, özel eğitim vererek çocuğu toplumdan dışlamanın gereğine inanmıyorlar…

May 242012
 
Otizm Tedavisi Yeterli mi?

Otizmli çocukların çoğu davranışsal terapi yoluyla tedavi ediliyor. Bu çocuklar yetişkin olana kadar birçok değişik ilacı denemek zorunda kalıyor.

May 202012
 
Otistiklere Oksitosin Hormonu

Otistiklerin aileleri duygusal, sosyal ve finansal açıdan yük altındadır, dolayısıyla toplumu da etkilemektedir. Bulunacak bir tedavi büyük boyutlu faydalar sağlayabilir.