Vanilyalı Chia Puding

Bütün bu yiyecekleri evde yapmak mümkün çünkü dışarıda hem pişmemiş yemek yiyorsun hem de gereğinden fazla ücret talep ediyorlar. Düşünelim bir kere.. Meyve suyu sıkmakta ne var? Pilav yaparak üzerine birkaç parça çiğ malzeme koymakta ne var? Deniz yosunu salatası yapmak, puding yapmak zor mu? Hiç değil!

Kilo Kaybettiren Yiyecekler

Bazı meyveler ve sebzeler kilo almayı önlüyor, diğerleri ise kaybetmeyi sağlıyor.

Örneğin elma, armut, yaban mersini, çilek ve turp kilo almayı önlüyor.

Antikanserojen Yiyecekler

“Kanser tedavisi sırasında, kemoterapi ve radyasyon terapleri pek önemli sonuçlar doğurmamaktadır” diyor uzmanlar.. Çünkü kanser hücreleri bu tür terapilere direnç göstermeyi öğrenmiş bulunmaktadır. Ve aslında kemoterapi ve radyasyon terapisinin yan tesiri olarak ‘kanser hücrelerini arttırdığı’ bilinmektedir. Bunun bir nedeni, terapilerin bağışıklık sistemine verdiği zararlardır.

İngiliz Usulü Yaz Pudingi

Bazen öyle olur ki ekmek birikir. Bayatlartiriz ama çöpe göndermekten de çekiniriz.. Umarım herkes bu şekilde düşünüyordur. Eğer öyleyse BRAVO size!

Erkek Sağlığı

Öyle meyveler var ki prostat sağlığından sertleşme sorununa kadar şifa sağlayan doğal ecza depoları..

Antioksidan Dolu Yiyecekler

Turuncu renkli her bitkinin antioksidan yüklü olduğu da blinir. Örneğin havuç, bal kabağı ve tatlı patateste kanser savar özellikler vardır. Bu sebzeler kalın bağırsak, prostat, meme, ve akciğer kanserine karşı korucuyu olarak bilinir.

Süper Meyve Nedir?

Kolesterol ve yüksek tansiyon süper meyveler sayesinde düşürülebiliyorsa sizler de çilek, ahududu, yaban mersini ve böğürtleni diyetinize ekleyin derim.

Öğün Aralarında Atıştıralım mı?

Eğer kraker, bisküvi, çerez ya da kurabiye gibi atıştırmalıklardan yiyorsanız paketten yemeyin. Paketten tabağa küçük bir miktar boşaltın, ve sadece o kadar tüketin.